Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
02 Kasım 2011 - 10:17

Uygarlığın gelişmesinin sonucu, düzensiz beslenme koşulları, hareketsiz ve stresli bir yaşam giderek daha ön plana çıkmaktadır.

     Alkol, sigara ve kahve tüketimi giderek artıyor ve yine osteoporoza yol açan bazı ilaçlar daha fazla kullanılıyor. İnsan ömrü giderek uzuyor, bu yüzden artık OSTEOPOROZ daha çok sayıda insanın sorunu olmaya başlıyor. 

    

Bunun sonucu olarak sigorta sistemlerinin güçlü olduğu ülkelerde sağlık ve yaşam sigortaları bazı tehlikelerle karşı karşıya. Bunu ortadan kaldırmak için osteoporozla çok daha erken yaşlarda mücadeleye başlamak gerektiği ve toplumun bu konuda bilinçlendirilmesinin şart olduğunu söylemekteler . 
    
Avrupa ülkelerinde yıllık osteoporoz harcamaları tutarı 10 milyar dolardan daha fazladır. ABD’de bugün osteoporozlu kadın sayısı 14 milyon civarında ve bu kadınların yıllık tedavi giderleri 15 milyar $’ı bulmaktadır Bu rakamlar bize osteoporozun tüm dünyada hızla büyüyen bir halk sağlığı sorunu olduğunu göstermektedir.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kemikerimesi.net Tasarım : bayburt.net