Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
03 Kasım 2011 - 05:18

Eğer yürümekte zorluk çekiyorsanız size destek olacak baston veya yürüteç kullanmaktan çekinmeyin. Yaşlıların düşmelere karşı mutlaka yavaş hareket etmeleri önerilmektedir.

Bastonların ucu kaymayı önleyecek şekilde lastikli olarak yapılmalıdır. Denge sorununu daha yoğun yaşayanlar olan bu baston yerine zemine 3 veya 4 ayakla basan daha kapsamlı bastonlar hatta bir yürütgeç bile kullanabilirler.
     Islak ve buzlu kaygan zeminlerde yürümekten kaçının. Yürümek zorunda kalırsanız çok dikkatli olun. ve ani hareketler yapmayınız.
     Dışarı çıkmak zorunda kalırsanız kırık riskini azaltma adına kalça ve sırt koruyucu korseler kullanın. Bunları edinemeyenler uzun külotların yanına vatka gibi bir kalınlığı dikmeleri, sırtlarına ise çocukların arkalarında taşıdığı çantalar gibi yumuşak yastığa benzer bir kitleyi bağlamalarını salık veriyoruz.
Zira bu gibi koruyucu kullananların düşmeleri halinde dörtte bir oranda kişileri osteoporoza bağlı kırıklardan koruduğu unutulmamalıdır.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kemikerimesi.net Tasarım : bayburt.net