Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
03 Kasım 2011 - 05:17

Osteoporoz tedavisi sadece ilaçlarlardan ibaret değildir. Bunun dışında günlük yaşama ait öneriler, beslenmeye ait uyarılar ve yapılması mutlaka gerekli olan egzersizler vardır. Bazı durumlarda kırıktan korunmak için koruyucu korse ve gereçler kullanmak gerekir. Bunlara ayrıntılarıyla yer vereceğiz.

İLAÇLARLA TEDAVİ

     Osteoporozda kullanılan çeşitli ilaçlar vardır. Bunlar ya kemik yıkımını azaltan veya kaybını durdurmaya çalışan ilaçlar ya da kemik yapımını artıran ilaçlar şeklinde olabilir. Bazı durumlarda da hastalığın evresine ve bünyesine uygun ilaçların kombinasyonu yapılır. 
    
Tedavide özellikle kullanılan D vitamini ve türevleri ilk sıralarda yer alır. Özellikle kalsiyum neredeyse bir ilaç değil yaşam boyu alınması gereken bir destek maddedir. Bunun dışında bazı hastalara hormon destekleri bazılarına da son zamanlarda geliştirilen özel ilaçları kulanmaktayız. Eskiden günlük alınan ilaçlar, artık haftalık, aylık hatta son aylarda geliştirilen bazı özel ilaçlar da yıllık olarak uygulanmaktadır.

Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kemikerimesi.net Tasarım : bayburt.net